Malowanie dachów Kraków

Malowanie dachu w Krakowie oraz jego okresowe przeglądy należą do jednych z najważniejszych obowiązków związanych z utrzymaniem każdego budynku. Powłoka osłaniająca budynek narażona jest na niesprzyjające czynniki atmosferyczne. Dlatego każdy dach po pewnym okresie użytkowania wymaga renowacji, gruntownego remontu lub wymiany na nowy.

Dlaczego warto wymalować dach w Krakowie?

Malowanie dachu w Krakowie nie jest zabiegiem stricte kosmetycznym, chociaż jego efektem końcowym będzie poprawa wyglądu poszycia dachowego. Za sprawą malowania dach będzie się prezentował, jak nowy. Jednak najważniejszą korzyścią z pomalowania dachu jest jego ochrona przez działaniami czynników atmosferycznych, takich jak słońce, wiatr, czy deszcz. Dach, to ta część domu, która jest najbardziej narażoną na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego poszycie dachowe powinno być utrzymywane w bardzo dobrym stanie. Dbając o stan dachu nie musimy się martwić, że nagle będzie nam coś przeciekać, albo co gorsza, dach zwali nam się na głowę.

Nie musisz wymieniać dachu, wystarczy go pomalować? ?

Dbając o stan dachu, prowadząc regularne konserwacje, zapobiegniemy sytuacji, że dach trzeba będzie wymienić. Trzeba więc regularnie sprawdzać stan poszycia dachowego, a zauważone uszkodzenia należy niezwłocznie naprawiać. Prowadząc przynajmniej raz w roku przegląd poszycia dachowego i dokonując jego konserwacji, przedłużamy żywotność dachu nawet o kilkanaście lat. Nie trzeba więc od razu decydować się na wymianę dachu, wystarczy go regularnie sprawdzać i konserwować. Malowanie dachu w Krakowie przynosi wówczas spodziewane efekty.

Co i jak należy zrobić?

Zanim podejmiemy decyzję o konieczności malowania dachu w Krakowie, należy przeprowadzić dokładną ocenę stanu poszycia dachowego. Należy sprawdzić przyczepność starej, dotychczasowej powierzchni malarskiej, zlokalizować ogniska występującej korozji oraz miejsca szczególnie zabrudzone, np. od sadzy z komina. Występujące ogniska korozji, to świadectwo uszkodzenia powierzchni ocynkowanej. W takich miejscach należy przez właściwym malowaniem nanieść dodatkową warstwę ochronną. Należy również obliczyć powierzchnię dachu, jaka będzie przeznaczona do malowania. Pozwoli nam to określić, ile będziemy potrzebować farby do pomalowania powierzchni dachowej. Trzeba jednak pamiętać, że na zużycie farby oprócz wielkości powierzchni przeznaczonej do malowania, wpływ mają takie czynniki, jak: grubość powłoki malowania, kształt malowanej powierzchni, temperatura podczas malowania oraz wybór metody, którą malowanie dachu będzie przeprowadzone.

Zakres prac:

Jak przebiega konserwacja dachu?

Podczas zabiegów profilaktycznych dach Twojego domu zostanie bardzo szczegółowo obejrzany, a następnie odnowiony w sposób, który zagwarantuje kilka lub nawet kilkanaście kolejnych lat skutecznej ochrony domu.

 • Przygotowanie podłoża
 • Wybór sposobu czyszczenia oraz zastosowanych środków czyszczących zależy od rodzaju pokrycia dachowego
  Dachy z blachy – korozję należy oczyścić szlifierką z odpowiednio dobraną szczotką oraz umyć przy zastosowaniu myjki ciśnieniowej.
  Dachy pokryte dachówką cementową lub ceramiczną – do oczyszczenia takich podłoży należy użyć preparatów zmiękczających zabrudzenia. Trzeba również sprawdzić stan poszczególnych dachówek, a uszkodzone wymienić na nowe.
  Od prawidłowego, skrupulatnego przygotowania podłoża zależy końcowy efekt malowania i trwałość nałożonej powłoki!

 • Wybór farby
 • Przy wyborze farby należy się kierować przede wszystkim rodzajem pokrycia dachowego. Zastosowana do malowania dachu w Krakowie farba musi nie tylko przynieść efekt wizualny nowego dachu, ale ma za zadanie chronić dach przez promieniowaniem słonecznym, mrozem oraz wilgocią. Ze względu na bardzo trudne, zmienne warunki atmosferyczne, w jakich funkcjonuje każde pokrycie dachowe, zastosowana do malowania dachu farba musi się cechować specjalistycznymi właściwościami, uwzględniającymi na jakie podłoże będzie kładziona oraz na jakie zjawiska atmosferyczne będzie narażona. Podczas malowania dachu z blachy, najpierw nakładamy na oczyszczone miejsca z korozji podkład antykorozyjny. Dopiero po tym zabiegu możemy przystąpić do malowania właściwego, nakładając z reguły dwie warstwy dobranej farby. Z kolei dachówki ceramiczne i betonowe przed właściwym, dekoracyjnym malowaniem, wymagają zastosowania środka grzybobójczego, który spełnia również funkcję podkładu gruntowego pod farbę.

 • Zasady nakładania farby dachowej
 • Nieprzestrzeganie zaleceń producenta dotyczących nakładania farby na pokrycie dachowe, to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Dotyczy to głównie zalecanego przez producenta czasu wysychania nałożonych na powierzchnię dachową warstw farby. Nałożenie zbyt wcześnie kolejnej warstwy spowoduje, iż wcześniej położona warstwa nie wyschnie wystarczająco. Ponadto planując malowanie dachu w Krakowie warto sprawdzić prognozę pogody, aby była ona odpowiednia w czasie prowadzonych prac, czyli przygotowania poszycia dachowego oraz malowania, a także podczas okresu przeznaczonego na wyschniecie farby.

  Zadzwoń i umów się na wizytę, to nic nie kosztuje.
  Telefon: 880 743 152 880 743 152